انواع برنامه های ماشین لباسشویی ویرپول

در مقاله‌ی انواع برنامه‌ های ماشین لباسشویی ویرپول قرار است اطلاعاتی در باره‌ی برنامه‌های مشخص شده روی پنل ماشین لباسشویی را به شما معرفی کنیم تا شما بتوانید حداکثر کارایی را از دستگاه خریداری شده ی خودتان داشته باشید. برای مثال:

چراغ Door Open: معنی کلمه Door Open روی ماشین لباسشویی این است که به کاربر باز و بسته بودن درب را اطلاع می‌دهد. چراغ Water Tap: این نوع چراغ دارای نشان دهنده‌ی انواع شیر های ورودی به دستگاه است.

استفاده ی درست از لباسشویی ویرپول

ولوم انتخاب انواع برنامه های ماشین لباسشویی ویرپول:

در این قسمت انواع برنامه‌های شست و شو را به کاربر معرفی می‌کند که شما با استفاده از چرخاندن ولوم می‌توانید برنامه‌های شست وشو مورد نظر خود را انتخاب کنید و از کارایی بالای آن لذت ببرید.

 1. دکمه‌ی Start / pause (شروع / توقف) این دکمه روی ماشین لباسشویی برای شروع و توقف برنامه‌ها است.
 2. دکمه‌ی دما (Temp) این دکمه هم در ماشین لباسشویی ویرپول به معنی تنظیم دما می‌باشد.
 3. دکمه‌ی (Spin) این دکمه نشان دهنده‌ی سرعت چرخش دیگ در ماشین لباسشویی است.
 4. دکمه‌ی (Cycle End) انتهای چرخش: این گزینه برای به اتمام رسیدن زمان شست و شوی لباس‌ها می‌باشد.

مقاله های مشابه:

نحوه‌ی استفاده از ماشین لباسشویی ویرپول

ریست کردن ماشین لباسشویی ویرپول

انواع برنامه‌های شست و شو در ماشین لباسشویی ویرپول

 • برنامه‌ (Cotton)
 • برنامه‌ (Mix)
 • برنامه‌ (Delicate)
 • برنامه‌‌ (Wool)
 • برنامه‌ (Synthetic)
 • برنامه‌ (Whites)
 • برنامه‌ (Quick)
 • برنامه‌ (Dark)منوی برنامه های شست و شو در FSCR12431

برنامه‌ی (Cotton) در انواع برنامه های ماشین لباسشویی ویرپول:

مختص به شستن لباس‌های کتان و نخی است. پارچه‌های نخی یا کتانی از الیاف گیاهان طبیعی تولید شده‌اند. لباس‌هایی که از جنس پنبه و نخ هستند بسیار مقرون به صرفه و دارای دوام بالاتری می‌باشند. برای اینکه سال‌های زیادی از این لباس‌ها استفاده کنیم باید به صورت صحیح و درست آن‌ها را بشوریم. هنگامی که لباس‌های پنبه‌ای را داخل ماشین لباسشویی گذاشتید به برچسب آن‌ها دقت زیادی داشته باشید برای مثال بعضی از لباس‌های پنبه‌ای دارای موادی هستند که به آن‌ها شکل می‌دهند ولی در عوض قابل شست و شو نیستند. مثلا لایی‌هایی را که در بعضی از کت‌ها گذاشته می‌شود قابل شست و شو نیستند. پس حتما به نوع برچسب دقت فرمایید.

شست و شو لباس های کتان و نخی در ماشین لباسشویی ویرپول

برنامه‌ی (Mix):

برنامه‌ی شستن لباس‌ها با جنس و همچنین رنگ طبیعی، برنامه‌ی شست و شوی لباس‌های ترکیبی نوعی طراحی شده است که برای شستن همه‌ی لباس‌ها با انواع جنس کاربرد دارد. این برنامه‌ی مورد نظر برای شستن هر نوع پارچه به جز پارچه‌هایی با جنس: نازک و ضخیم و مخمل و… قابل استفاده می‌باشد. اگر برای شست و شوی البسه‌ی خود آگاهی کامل ندارید می‌توانید این برنامه‌ی جذاب را انتخاب کنید ولی ممکن است برای شست و شوی لباس‌های مجلسی و حساس چندان مناسب نباشد.

 برنامه‌ی (Delicate):

مختص به شستن لباس‌های ظریف است. اکثر لباس‌های امروزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند و کاربر نمی‌خواهد که به آن‌ها کوچک‌ترین آسیبی وارد شود، پس شستن این لباس‌ها باید با نهایت دقت صورت پذیرد. برنامه‌ی Delicate مخصوص لباس‌های ظریفی همچون: حریر، ساتن و ابریشم طراحی شده‌ است که به کمک این نوع برنامه با امنیت و دقت بالاتری شست و شو داده می‌شوند. دما و همچنین شدت و میزان چرخش ماشین لباسشویی در این برنامه به گونه‌ای تنظیم شده‌ است که به آسیب رساندن به لباس‌ها جلوگیری می‌شود و در نتیجه شست و شو به صورت کاملا آرام صورت می‌پذیرد. در هنگام شست و شو به این نکته توجه داشته باشید که باید از مایع لباسشویی به جای پودر استفاده کرد و نباید لباس‌های دیگر را همراه آن‌ها شست.

برنامه‌‌ی (Wool) در انواع برنامه های ماشین لباسشویی ویرپول:

این برنامه برای شست و شوی لباس‌های پشمی کاربرد دارد. برای شستن لباس‌های کاموایی و پشمی می‌توانید از این برنامه کمک بگیرید. بعضی از افراد ترجیح می‌دهند که این لباس‌ها را با دست بشورند تا هیچ گونه آسیبی به آن‌ها وارد نشود. ولی برنامه‌‌ی (Wool) این مشکل را برای کاربران حل کرده است و با خیال راحت می‌توانید لباس‌های پشمی و کاموایی را در ماشین لباسشویی بدون هیچ گونه گشاد و شل شدن لباس قرار دهید. این برنامه از چرخش آرام و آب سرد استفاده می‌کند و در نتیجه شست و شو را به بهترین حالت ممکن انجام می‌دهد. هنگامی که از این برنامه استفاده می‌کنید وزن 2 الی 3 کیلوگرم لباس را در ماشین لباسشویی قرار دهید.

برنامه‌ی (Synthetic):

این برنامه در ماشین لباسشویی ویرپول مختص به شست و شوی لباس‌هایی با الیاف مصنوعی است. اکثر پارچه‌های مصنوعی از جنس پلاستیک هستند و در نتیجه دمای بالا ممکن است به آن‌ها آسیب زیادی وارد کند. پس در نتیجه برنامه‌ی Synthetic شست و شوی الیاف مصنوعی از خراب شدن این نوع از لباس‌ها جلوگیری می‌کند.

برنامه‌ی (Whites):

مختص به شستن لباس‌ها با رنگ سفید است. شست و شوی لباس‌های سفید باید با دقت بالایی صورت پذیرد. لباس‌هایی که از رنگ روشن و سفید برخوردار هستند زوتر از سایر لباس‌ها رنگ عوض می‌کنند و در نتیجه باید مراقب شستن این نوع لباس‌ها باشید و در این صورت می‌توانید از برنامه‌ی شست و شوی Whites استفاده کنید.

شستن لباس ها با رنگ سفید در ماشین لباسشویی ویرپول

برنامه‌ی (Quick) در انواع برنامه های ماشین لباسشویی ویرپول:

این نوع برنامه برای شست و شوی سریع لباس‌های سبک کاربرد دارد. وقت‌هایی که عجله دارید و می‌خواهید لباس‌هایتان را در عرض 15 دقیقه بشورید می‌توانید از این گزینه استفاده کنید ولی در اکثر برندهای دیگر این مدت زمان 30 دقیقه می باشد. هنگامی که لباس‌هایتان زیاد کثیف نیست و تنها یک لکه‌ی جزئی دارند را می‌توانید در ماشین لباسشویی همراه با این گزینه شست و شو دهید.

برنامه‌ی (Dark):

شست و شوی لباس‌های تیره، این برنامه برای شست و شوی لباس‌های تیره بسیار مناسب و کاربردی می‌‌باشد و همچنین از باقی ماندن پودر روی لباس‌هایتان جلوگیری می‌کند. با کمک این برنامه‌ی جذاب و عالی می‌توانید لباس‌هایی را که از جنس جین و رنگ تیره هستند را شست و شو دهید. این نوع برنامه از چین و چروک روی لباس‌هایتان جلوگیری می‌کند.

شستن این رنگ از لباس یکی از سخت‌ترین کارها به شمار می‌آید زیرا اگر نکات شست و شوی لباس‌های تیره را بلد نباشیم رنگ آن‌ها تغییر می‌کند. لباس‌های مشکی را کمتر بشورید و حتما آن را با برنامه‌ی Dark در ماشین لباسشویی ویرپول شست و شو دهید.

دو مورد از مزیت‌ های رعایت نکات مربوط به انواع برنامه های ماشین لباسشویی ویرپول:

 1. عدم خراب شدن لباس‌ها
 2. حفظ کیفیت لباس‌ها

انواع برنامه‌های شست و شو و همچنین طرز کار با آن‌ها را ذکر کرده‌ایم و نکات کاربردی بالا می‌تواند بهینه‌ ترین استفاده را برای کاربران به دنبال داشته باشد.

تایید اصالت کالا در سایت رسمی ویرپول

0 0 votes
امتیاز به این محصول