ماشین ظرفشویی چند نفره بخریم؟

در این راهنمای خرید به شما نکات طلایی را در مورد ماشین ظرفشویی چند نفره بخریم؟ ارائه می‌دهیم تا بهترین نوع از ماشین ظرفشویی را برای منزل خود خریداری کنید. خرید ماشین ظرفشویی لازمه‌ی زندگی امروزی هر خانواده‌ای می‌باشد به خصوص خانواده هایی که هر دو طرف شاغل هستند. سوالی که برای کاربران به وجود می‌آید این است که ماشین ظرفشویی چند نفره بخریم پس شما باتوجه به اعضای خانواده‌ی خود می‌توانید ظرفیت آن را انتخاب کنید. ماشین های ظرفشویی را می‌توانید در ظرفیت های 4، 6، 8، 12، 14 برای منزل خود پیدا کنید.

ماشین ظرفشویی 12 نفره را می‌توان تا 144 تکه ظروف را در آن جاگذاری کرد و همچنین ماشین های ظرفشویی 14 نفره می‌توان تا 160 تکه ظروف مورد نظر خود را در آن جا دهید. برای مثال برای ماشین ظرفشویی 8 نفره برای یک خانواده ی 8 نفره بسیار مناسب و عالی است فقط به شرطی که رفت و آمد چندانی نداشته باشند. پس ظرفیت ماشین ظرفشویی را می توانید باتوجه به رفت و آمد خود انتخاب کنید یعنی اگر رفت و آمد زیادی داشته باشید قطعا که تعداد مهمان های شما بیشتر می باشد. همچنین به شما پیشنهاد می‌کنم که در هنگام خرید ماشین ظرفشویی خود تعداد اعضای خانواده ی خود را بیشتر از یک نفر در نظر بگیرید.

خرید ماشین ظرفشویی

نکات طلایی در مورد ماشین ظرفشویی چند نفره بخریم؟

ماشین های ظرفشویی 6 تا 8 نفره:

این نوع ماشین ها در بازار به ماشین های رومیزی شناخته شده اند. این نوع محصول فط مناسب افرادی می باشد که زیادی اهل رفت و آمد و مهمانی نیستند و یا دارای خانواده ی 3 تا 4 نفره می‌باشند. قیمت ماشین ظرفشویی رومیزی از ماشین ظرفشویی ایستاده ارزان تر است. تعداد 72 تا 108 عدد ظروف را در خود جای می‎دهد کاربران عزیز هنگام خرید ماشین های ظرفشویی خود به سیستم شست و شوی آن ها دقت کنید تا قدرت شستن ظروف چرب را داشته باشند.

ماشین های ظرفشویی 12 نفره:

ماشین ظرفشویی 12 نفره یکی از پر طرفدار ترین ماشین های ظرفشویی در بازار است. به گونه ای که تا حدود 144 عدد ظروف را در خود جای می‌دهد. ماشین ظرفشویی 12 نفره مختص به کاربرانی می باشد که در طول روز فقط یک بار از ظروف خود استفاده می‌کنند و ظرف های خود را شب تا صبح در آن قرار می‌دهند. به کاربران توصیه می شود که ماشین ظرفشویی هایی را انتخاب کنید که قابلیت تنظیم ارتفاع سبد را داشته باشد در این صورت کار شما را آسان تر می‌کند به گونه ای که به راحتی می‌توانید ظرف ها را در آن جای دهید.

ماشین های ظرفشویی 14 نفره:

این نوع از ماشین ظرفشویی ها حساس تر و همچنین کم مصرف تر می‌باشند. حدود 160 تکه ظروف را می‌تواند در خود جای دهد. این محصول با کیفیت مخصوص خانواده های پر جمعیت است یعنی خانواده هایی که پر رفت و آمد هستند. بیشتر این ماشین ظرفشویی های مدرن دارای سیستم شست و شو مختلف برای شستن و تمییز کردن ظرف های چرب هستند. همچنین می‌توانید ماشین ظرفشویی هایی بخرید که دارای قابلیت تشخیص خودکار و در نتیجه میزان تشخیص کثیفی ظروف هستند.

هنگام خرید این محصولات با کیفیت می توانید به نکات زیر توجه کنید:

  1. دارای سیستم شست و شوی ظرف های کم چرب و همچنین با چربی متوسط باشد.
  2. قابلیت شستن ظرف های ظریف را داشته باشد.
  3. دارای گارانتی باشد.
  4. دارای سیستم خشک کن باشد.
  5. قابلیت شستن ظرف های خیلی چرب داشته باشد.
  6. قابلیت ارتفاع تنظیم سبد را داشته باشد.

طراحی ماشین ظرفشویی

تعداد برنامه های شست و شو در ظرفیت ماشین ظرفشویی تاثیر دارد؟

هنگامی که یک ماشین ظرفشویی را خریداری می کنید هر چقدر تعداد برنامه ی های شست و شوی آن بیشتر باشد کار شما را آسان تر می‌کند. این برنامه های شست و شو شامل شست و شو با تاخیر، شست و شوی بهداشتی، همچنین شست و شوی اقتصادی و شست و شوی سریع و… بعضی از ماشین ظرفشویی های دیگر دارای قابلیت شستن میوه و همچنین سیستم کنترل بخار و سیستم فیلترینگ آب هستند. پس تعداد برنامه های شست و شو هر چقدر بیشتر باشد کار با ماشین ظرفشویی آسان تر و لذت بخش تر خواهد بود.

برند ماشین ظرفشویی هم مانند تعداد برنامه های شست و شو بسیار مهم و کاربردی است. وسایلی را که کاربر برای خانه ی خود خریداری می‌کند باید دارای جنس اصلی و همچنین ابدی باشند. هنگام خرید حتما به برند و جنس اصل و تقلبی محصول خود دقت داشته باشید در جای خرید کنید که دارای نماد اعتماد هستند. برای مثال برند ویرپول و گرنیه با اینکه تازه وارد بازار فروش شده اند از کیفیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار هستند و همچنین شرکت ویرپول گارانتی مادام العمر را به محصولات خود بخشیده است که این نکته بسیار عالی و متفاوت می باشد.

برای ماشین ظرفشویی چقدر هزینه کنیم؟

مدل هایی که دارای تجملات زیادی می باشند از قیمت بیشتری برخوردار هستند و همچنین کاربر می‌تواند برای خرید ماشین ظرفشویی های پیشرفته تر و دارای ویژگی های بیشتر حدود 3 میلیون بشتر هزینه کند. و همچنین دقت داشته باشید که دارای گارانتی باشند و گارانتی اکثر ماشین ظرفشویی ها یک ساله هستند و دارای قطعات و تعمیرات مختص به خود هستند ولی بعضی از برندها دارای گارانتی 2 ساله و یا 3 ساله می‌باشند.

نکته‌ی طلایی دیگری که در اینجا وجود دارد این است که به دنبال ماشین ظرفشویی هایی بگردید که دارای بیشترین بازوی آبپاش هستند برای مثال مدل هایی که از قیمت بالاتری برخوردار هستند دارای بیش از سه بازوی آبپاش هستند. آبی را که برای شستن ظروف استفاده می‌کنید باید گرم و داغ باشد تا ظرف ها را به خوبی برای کاربر تمییز کند. برای کاهش مصرف انرژی می توانید مدلی را انتخاب کنید که دارای سیستم شست و شو با تاخیر باشد و از همه مهم تر دارای میزان صدای بسیار کم و ناچیز باشد.

ماشین ظرفشویی

کدام نوع ماشین ظرفشویی مورد نیاز کاربران است؟

ماشین ظرفشویی یکی از نیازهای مهم و کاربردی هر خانه ای می‌باشد که در آشپزخانه جایگاه بسیار ویژه ای دارد. این محصول با کیفیت در مهمانی های بزرگ و پر جمعیت کمک زیادی را به کاربران می‌کند به گونه ای که وقت و زمان کمتری را برای شستن و خشک کردن ظروف صرف می‌شود.

ماشین ظرفشویی ایستاده گزینه ای بسیار مناسب و عالی است چون دارای ظرفیت بالایی است و همچنین مناسب خانواده های پرجمعیت است. این نوع ماشین ظرفشویی ها دارای ظرفیت 12 تا 14 نفره هستند که قابلیت شستن ظرف‌های زیادی را دارد و همچنین از آپشن و امکانات بیشتری برخوردار هستند.